Saturday, November 7, 2015

Jaapan hakkab koduseks muutuma...

Howdy!

Nädal möödas jälle siinpool maakera. Olen ennast täitsa hästi sisse suutnud elada siin ja ausalt, Jaapan on üks väga äge riik, kus elada, kuigi mitte midagi aru ei saa, mis mida tähendab ja keegi mind ka väga ei mõista :D Lisaks on jaapanlased suhteliselt vaiksed, eriti kui nad inglise keelt räägivadki, sest võõras keeles ei julgeta ju tavaliselt kõvasti rääkida. Aga see selleks, eks kõik tuleb omalajal ja ilmselt saan ma enne jaapani keele selgeks, kui jaapanlased siin inglise keelt rääkima hakkavad :) Keel on neil üldse selline, et isegi kuulates ei saa miskit kõrva taha panna, sest ütlevad kõike soravalt ja laused sulavad kohati kokku, seega raske meelde jätta, mis mida tähendama peaks... Aga nagu sai mainitud, siis jaapanlased on viisakad ja abivalmis, sest nad teavad isegi, et nende keel on pagana raske välismaalastele. Käed-jalad otsas, saab lõpuks ikka kuidagi selgeks tehtud, et tahad kuldset Marlborot, seda pikemat pakki :D
No ajab ikka segadusse küll, eksole?! :D

Rääkides poodidest, siis siin on elu ikka vägagi odav. Toit, riided, tehnika - kõik mitu korda soodsamad, kui Eestis. Muidugi omajagu raha kulub ka sellele, et ostad midagi süüa väljanägemise järgi ja see osutub konkreetseks solgiks ja viskad ära. Ikka juhtub :D Hotellis pole kööginurka ka, seega ei saa ise süüa teha ja pean praegu valmistoitu ostma. Uuel aastal ostan väikse pliidikese ja potid-pannid, siis saan ise teha süüa.
Aga nälga ei jää - nuudlid ja sushi on alati kindlapeale minek ja salatid on ka siin täitsa maitsvad. Hotellis saab hommikusööki ja lõuna töö juurest, niiet õhtuks põhimõtteliselt haaran siis kas sushi või mingi salati ja ongi korras :) Pulkadega söömise olen nüüd täitsa käppa saanud ka muidugi.

Päevad on siin tööajal pikad, nagu ennist mainisin ja seetõttu õhtuks ikka päris laip olla ning kell 10 tavaliselt keeran magama ära juba. Palk on muidugi ka vastav tänu sellele :) Mul juba korralik nimekiri, kuhu kõik plaanin selle raha investeerida ja enda tervis on esikohal muidugi :) Ja kuna siin on tehnika väga-VÄGA odav, siis ilmselt soetan siit ka ühtteist vajalikku, mis Eestis maksaks 2-4x rohkem... Ilmselt on must saamas varsti mingi muul, kes hakkab tellimusi Eestisse tegema :D Isegi postiga saates tuleks kõvasti odavam, kui Eestist osta. Eks mingiaeg hakkan ülevaadet ka tegema ja siis vaatab, kas keegi miskit soovib :D Paari inimest kindlasti tean, kes soovib ühtteist siit endale hea hinnaga :)

Harjumatu on veel see, et tänu ajanihkele on keeruline kodustega suhelda, aga õhtul paar tundi ikka õnnestub leida selleks, et Facebookis chattida :) Veider muidugi on, et kui ma magama lähen, siis Eestis alles tööpäev käimas ja kui ma ärkan, siis teised hakkavad alles magama sättima. Mingil veidral põhjusel ei keerata siin Jaapanis kella ka, seega kevadel muutub ajavahe ainult 6-tunniseks, mitte 7 :D
Varahommikune teekond hotellist sadamasse.


Uhke purjekas, mis teeb vahel ringe ka :)
Sealt sadamast saab ümbruses asuvatele saartele ka liikuda muide :)

Jaapanlastele meeldib järjekorras olla igalpool :D Sealt läheb praamiga tööle siis.Väga-väga palju on siin avastada, mida on raske saavutada ühe vaba päevaga nädalas ja üldiselt kipub nädalavahetustel siin ka sadama nüüd edaspidi, seega ma ei kujuta ete, mis juhtuma hakkab. Ma muidugi plaanin siia pikemaks jääda tööle, seega avastamata ei jää kindlasti :) Lennupiletid lähiriikidesse ei maksa ka praktiliselt midagi, alla 400€ saab edasi-tagasi pileti näiteks Balile või Kambodžale ja 500€ 20 päeva hotellis elada rahulikult. Seega, kui keegi mõtleb, et Eestist on siiber, siis siiakanti soovitan raudselt tulla! Siin ei toimu mingeid sõdu ega muid konflikte, aastaringselt on suhteliselt soe, loodus on ilus, inimesed on sõbralikud ja elukvaliteet on kõvasti kõrgem! Mina olen väga rahul igatahes enda otsusega. Elada tuleb ikka nii, et oleks millestki oma lastele ja lastelastele pajatada ka, mitte ainult sellest, kui raske Eestis elada on ja kuidas sa koguaeg tööd rügasid teha, et pere toita ja mitte võlgu jääda... Mitte kuidagi ei kipu Eestisse tagasi elama, vähemalt mitte niipea. Pikas perspektiivis ilmselt tulen tagasi sinna, aga eks näis, mis elu toob. Tahaks endiselt väga palju reisida ja erinevates riikides elada, töötada, kogeda sealset kultuuri ja kombeid jne. See on kõik väga lahe ja kohtab väga palju erinevaid inimesi. Siin Jaapanis on väga kirju seltskond ja ma pole veel kõigiga tuttavaks täitsa saanudki... Peaks ilmselt rohkem väljas liikuma, aga küll jõuan. Praegu see väsimuse periood, aga kui juba rutiin sisse tuleb, siis võib vahel õhtuti ka väljas kondamas käia ja värki :)

Pimedas paistab see tramm eestpoolt nagu Minion välja :D
Väga palju infot lendab koguaeg peale, seega ma ei suuda kõike kohati meelde jätta, mis siin naljakat toimub, sest konteksti on vaja ja seda ei saa nii hästi siin edasi anda. Igatahes on väga lahe!
Ja olgu tänatud see tundmatu Jaapani härra, kes laupäeval töölt tulles praami järjekorras vihma käes oodates otsustas mind oma vihmavarju alla võtta! :D Arigato!

Seekord kõik. Homme (pühapäeval) lähen natuke avastama jälle, seega pildimaterjali saan lisada siis Facebooki jälle :) Võib-olla teen ka mingi lühikokkuvõtte seiklemisest siia, seega hoidke silma peal!
Olge ilusad! :)

No comments:

Post a Comment