Thursday, December 31, 2015

Aasta viimane taaskord.

Hei-hoo!

2015 siis täitsa edukalt üle elatud. See aasta õnneks läks isegi üllatavalt sujuvalt, aga samas oli ikka täielik rollercoaster! Proovin siis kuidagi adekvaatselt kokku võtta kõik selle emotsioonide ja tegemiste hunniku, sest väga korralik pudru ja kapsad on mul see ajajoon praegu.

Aasta esimene pool möödus vägagi töiselt siin Eestis, kuigi sai ka korraks Lätti põigatud, et sealne Skrillexi esinemine orgunnitud saaks. Endiselt on veebruar meeles, kui üks 100% õnnestunud kaos :) Ed Sheerani kontsert oli samuti väga võimas. Sel aastal sai üldse võimalikult paljudel live'del ja festivalidel käidud, mis on meeldiv, kuna järgmisel aastal see number jääb vägagi väikseks. Samas ootab järgmisel aastal täiesti teistsugune elamustepagas, seega on endiselt kõik tasakaalus. :)
Päris korralik kogemus oli ka peaaegu kogu raadio haldamine. Vastutus oli väga kõrge ja mingi aja see istus mulle 100%, sest ma sain vajadusel kõik niimoodi orgunnida, nagu vaja oli ja mõned asjad liikusid kohati kiiremini. Pikapeale muutus see aga liiga rusuvaks ja kogu mu elu käis raadio ümber, mistõttu ei suutnud ma seda enam lõpuks teha ja otsustasin midagi täiesti teistsugust teha. Ja noh, osutus parimaks otsuseks, mis ma üle pika aja teinud olen!

Ma ei väsi vist korrutamast, kui vägev Jaapan on ja kui vabastav tunne see on, kui sa astud oma mugavustsoonist välja ning elad täiesti teises keskkonnas ja kultuuris. Ma kogesin seda praegu ainult 2 kuud, aga see muutus mulle nii koduseks, et ma ei ole osanud siin Eestis praegu kuidagi olla ja kõik tundub kuidagi vale. "Kodu on seal, kus su süda on!" ja tundub, et mu süda on hetkel Jaapanis. Ei, ma ei leidnud sealt endale mingit naist. Ma lihtsalt armastan Jaapanit ja Aasiat üleüldse. Olen aastaid tahtnud sinna sattuda ja ega keegi teine seda sammu ei tee sinu eest, kui sa ise. Siit ka soovitus kõigile, kes tahaks midagi muuta enda elus, aga ei suuda kuskilt alustada: esimene samm on kõige raskem! Pärast seda läheb ludinal, eriti kui see on reaalselt vajalik su eluks. Asjad lähevad alati nii, nagu peavad. Kui ei pea nii minema, siis pärast esimest sammu polegi enam vaja kaugemale astuda, aga vähemalt sa astusid selle sammu! Parem saada konkreetne vastus (isegi kui see on "EI") kui jääda hiljem mõtlema, et mis oleks võinud juhtuda. Seega, kui tunned, et tahad mingit muutust ja tead ka mingit umbkaudset sihti, siis astu esimene samm kuskile poole, sest tavaliselt otseteed sihini on palju keerulisem leida kui kaudset. Iga samm viib lähemale! :) Ja nüüd marss unistusi täitma! ;)

Puhkus Eestis on möödunud ka selliselt väga loiult. Aga noh, Jõulud on nagunii selline uimane aeg, kus sööd ja magad peamiselt. Õnneks sain Jõuludel näha ära kõik inimesed, keda tahtsin näha. Sai ka isegi klubis käidud ja Smilersi selle aasta viimane live ära nähtud. Seltskond oli ka muidugi väga hea, seega suur aitäh kaasosalistele! :) Väga palju olen maganud mingil põhjusel. Ilmselt pingelangus, sest Jaapanis on siiski pikad tööpäevad ja 6 korda nädalas, et lõõgastumiseks palju aega ei jää. Samas tunnen ise ka, et ei oska puhata, mingit tegevust koguaeg vaja, aga eks pean ära harjuma sellega, et iga paari kuu tagant saab puhata. Eestis suhteliselt harjumatu nähtus olnud. :)
Rääkides puhkusest, siis vist olen maininud, et nüüd pikka aega Eestisse ei naase. Enne augustit ei ole plaanis siia tulla, sest kavatsen võimalikult palju Aasiat avastada. Märtsis peaks olema esimene puhkus järgmisel aastal ja hetkel on valikus kas Kambodža või Filipiinid. Või Bali. Või Vietnam. Või mis iganes paradiisiriik, sest mu elu on lihtsalt uskumatu hetkel ja ma poleks eales osanud arvata, et ma pean tulevikus valima, kuhu ma puhkama minna saan! :) Igaljuhul, oma sünnipäeva veedan paradiisis sel aastal, aga kahju ka natuke, et osasi sõpru sinna ei saa organiseerida... Ehk kunagi õnnestub. :)

Vot siis, selline aasta olnud. Miskit jäi kindlasti kirja panemata, aga nagu ütlesin, siis oli suht kaootiline aasta. Samas, täitsin kõik oma eesmärgid, enamik oma plaanidest sain ka täidetud ja ühtteist jääb ka uude aastasse. Uuel aastal saab olema kindlasti palju häid üllatusi varuks ja ka takistusi, aga ega me muudmoodi ei arenegi. Soovin siitpoolt kõigile ka siis suurepärast vana aasta lõppu, keda ma ehk täna päriselt ei näe! Olge kõik terved ja ilusad ning eeldatavasti kohtume aastal 2016! :)
Nägemist 2015 ja BRING IT ON, 2016!

No comments:

Post a Comment