Tuesday, December 23, 2014

Jõulumõtisklused.

Yo!

Mõtlesin küll, et alles aastavahetuse paiku kirjutan siia miskit, aga tekkis tahtmine ennast välja elada ja kus mujal, kui mitte siin?

Ohjuudas, milline aasta! Ma ei mäletagi, millal mul oleks olnud nii tegus ja nii emotsionaalne aasta eelnevalt. Tegelikult sai kõik muidugi alguse eelmisel aastal, aga selle aasta algul võtsin lõpuks enda elu ohjad enda kätte ja otsustasin midagi kasulikku ka ette võtta enda eluga. Niimoodi siis saigi alguse see, et teen ja kogen enda jaoks uusi asju. Sellel põhjusel ma üldse siin ka kirjutan praegu. Üllataval kombel olen isegi suutnud elus hoida seda siin. Mitte küll nii tihti kui tahaks, aga siiski, olen pidanud kinni lubadusest.

Lubadustest rääkides, ma olen hakanud sellel aastal vihkama seda, kui ei peeta kinni nendest. Tänapäeval on kuidagi nii võimatu loota, et keegi suvatseb enda sõna pidada. On muidugi erandeid, kus tõesti juhtub midagi ootamatut ja pead enda lubadust murdma, aga see ei tähenda, et see niimoodi peakski jääma. Saab ju enda lubaduse täitmise teisele ajale nö nihutada, aga seda tehakse harva millegi pärast. Tänu sellele, et minu suhtes on tohutult see aasta lubadusi murtud, siis õppisin ma väga palju inimeste kohta, keda ma olen pidanud enda headeks sõpradeks. Tuleb välja, et minu suhtes nii ei tunta ilmselt. See on muidugi väga masendav, et inimesed, keda ma tean lapsepõlvest saadik, otsustavad sulle selja pöörata ja pigem mõelda enda heaolule (mis on muidugi mõistetav mingil tasemel), kui sellele, kuidas ta saaks, lisaks endale, ka teistele head teha ja kasulik olla. Ma andsin endast sel aastal kõik, et paljudele sõpradele vastu tulla ja neid aidata, kuidas sain. Ma tegelikult ei oodanud isegi mingit tagasiteenet ega midagi, aga üldiselt nad ise lubasid suure suuga ei tea mida kokku. Siiani ootan, millal need sõnad ka tegudeks saavad. Ei tea isegi, millal ja kas need teoks saavad. Lühidalt, ma pettusin tohutult palju oma vanades sõprades. Võin aga uhkusega öelda, et need inimesed, kes mu elus on olnud lühemat aega, on saanud mulle palju lähedastemaks ja usaldusväärsemateks sõpradeks, kui need vanad olijad. Nemad on healjuhul tuttavad nüüd, kellele viskad ehk käppa, kui peaksid kuskil mööda jalutama. Samas on ka neid, kes tänaval sind enam isegi ära ei tunne, sest pole nii ammu kohanud. Kahju muidugi on, aga mis seal parata, elu on selline. Inimesed/sõbrad tulevad ja ka lähevad. Aga on hea teada, et on ka neid, kes jäävad! :) Mõned sellised mul õnneks eksisteerivad endiselt. Näeme küll harva, aga alati kohtudes on palju rääkida ja hea tujuga minnakse jälle laiali, et järgmine kord sama emotsiooniga jälle kohtuda. Ja muidugi on selliseid, keda näen igapäevaselt, aga kunagi ei teki mingeid pingeid ega jamasi nendega. Olgu nad kõik kiidetud! :D

Oli üks lahedam istumine Mariani ja Krisiga :D


Mis mul veel südamel oligi? Ahjaaaa, kes ei tea, siis ma võtsin endale kassi! :) Ülevaloleval pildil on ka näha teda. Nimeks sai ta endale Gary (Käsnakallest selle teo järgi, kes peaks aväidetavalt kass olema), aga ma kutsun teda peamiselt nimega Mau :D Tegelikult on ilge nunnu elukas ja räme pugeja, aga samas on ka totaalne psühh. No täpne koopia mul. Ka mina olen selline energiline ja tegutseja ja vahel vajan rohkem tähelepanu, aga samas jälle mingihetk olen selline omaette ja vaikne ning siis küsitakse, et mis mul viga on. Vahel lihtsalt on vaja omaette ka olla.

Mida ma siis see aasta õppisin?

Esiteks kindlasti seda, et paratamatult pean ma edaspidi hoolikalt mõtlema, enne kui kedagi abistan. Mul ei ole absoluutselt mitte midagi selle vastu, kui keegi julgeb abi küsida minu käest. Ma hindan seda, et nad peavad mind piisavalt võimekaks, et nende probleemile lahendus leida. Aga kui sellest areneb mingi olukord, kus mina jään kannatajaks, siis ilmselgelt ei ole tahtmist enam niimuuseas kellelegi vastu tulla. Eelkõige käib siin jutt muidugi raha laenamisest. Sellega olen ma see aasta ikka väga korralikult vastu pükse saanud ja paratamatult on see ka mõned kiilud suhtlemisse löönud. Eks peab paika see ütlus, et kui tahad sõpra kaotada, siis laena talle raha. Samas muidugi on sellele vastuväide, et kui laenad sõbrale raha ja ta ära kaob, siis oli see väärt investeering. Selliseid sõpru mul tõesti vaja ei lähe. Kui annad mulle lubaduse, siis pea sellest ka kinni või kui tekib ootamatu olukord, siis leia lahendus sellele ise, mitte ära aja teiste kaela ega tekita mulle lisaks mingeid jamasi!

Teiseks seda, et mul on kindel soov ja tahe tegeleda asjadega, mis mulle rõõmu ja naudingut pakuvad. Õnneks mul on võimalus teha tööd, mis mulle tõeliselt korda läheb ja mida ma teen rõõmuga. Sellega kaasnevad hüved on muidugi boonus omaette, mida igaüks ei saaks enda alal. Aga need hüved ongi ainult boonused, ma ei tee seda tööd ainult nende pärast. Ma pole kunagi tahtnud teha tööd ainult raha pärast, sest nii tekib inimestes masendus ja viha, mis on kaks emotsiooni, mida ma ei soovi enam kogeda.

Kolmandaks seda, et planeet Maa on täis vapustavaid kohti ja ma tahan võimalikult palju reisida. See Euroopa tripp oli väga fantastiline kogemus ning kavatsen ka edaspidi teha sarnaseid trippe.

Niisiis, võib öelda, et on olnud suhteliselt tegus ja erakordne aasta. Arvestades, mis muutused ma enda elus olen teinud, siis uus aasta saab tulla ainult parem. :)
Kindel plaan on, et aastal 2015 jätan ma suitsetamise lõpuks maha! 15 aastat saaks märtsis ja selleks ajaks plaanin ma vähemalt 2 kuud juba ilma olla. Alkoholi ma ilmselt enda elu jooksul ei puutu. Juhiload kahjuks küll lükkusid järgmisesse aastasse, aga arvestades, missugune mu elu viimased kuud olnud on, siis ma oleks tõsiselt üllatunud, kui ma oleks suutnud veel ka autokoolile ja eksamitele keskenduda. Aga on jälle midagi, mille nimel ennast liigutada ja tagant sundida uuel aastal. Auto ootab juba kevadest saadik, et sõitma minna. Juhti ainult vaja nüüd. :)
Nagu ütlesin, siis kavatsen kuskile ka reisida ja loodetavasti õnnestub see juba uuel aastal. Sihtkoht ja marsruut on veel küll teadmata, aga millegipärast tõmbab UK poole ikka. 2013 novembris sai Londonis käidud, aga tahaks natuke kauem seal linnaga tutvuda ja miks mitte ka ülejäänud riiki avastada. Muidugi Šotimaa on olnud mul aastaid unistuste sihtkohti ning Iirimaa tundub ka väga huvitav riik. Samamoodi Hispaania, Belgia, Holland, Saksamaa jpt Euroopa riigid ja väljaspool Euroopat ei hakka hetkel lugemagi. Igaljuhul mõtteid on, aga eks näis, mis siis ka õnnestub realiseerida. :)
Igatahas uue aasta missioon on paigas: saada ennast nulli jälle rahaliselt, mis on hetkel miinuses, tänu mõnele halvale investeeringule ja siis hakata mõtlema, kuidas ennast plussi saada, et enda seiklushimu rahuldada. :)

Igatahes mõttetera ka kõigile, kes seda loevad: olge abiks kõigile, kes abi paluvad, aga ärge laske enda heatahtlikkust kurjasti ära kasutada. Ja kui juhtub selline olukord, siis ärge olge nii leebed kui mina. Võidelge selle nimel, mis väärib võitlemist ja ärge unustage ka enda heaolu ära, sest ega teised ei pruugi sinu heaolust niipalju hoolida, kui sina teiste omast! Kahjuks räägin isiklikest kogemustest ja ei soovi kellelegi sama saatust, mis minule on kaela sattunud. Hoidke oma lähedasi ja sõpru ja ärge pange raha enda elu prioriteediks. Ma pole kunagi olnud materiaalne inimene ja ausalt, ma võiks kõik need võlad likvideerida ühe lausega, aga siin on asi põhimõttes juba. Mulle ei meeldi, kui lubadusi murtakse, sest inimese kõige suurem vara minu silmis on tema sõnad ja teod. Kui sa ikka midagi lubad, siis tee enda sõnad ka teoks!

Olge ilusad ja ohutuid ning ilusaid pühasid! Ja mõnusat aasta lõppu ka. Loodetavasti tuleb 2015 ka kõigi mu sõprade jaoks unustamatu ja igati positiivne aasta! Ma igatahes annan endast parima, et olemas olla kõigile oma sõpradele, kes mind vajada võivad. :)

Järgmise korrani!

No comments:

Post a Comment