Saturday, December 13, 2014

Vahekokkuvõte...

Hola!

Pikk aeg vahele jäänud jälle, tervelt 2 kuud. No vahepeal olen natuke igavamat elu elanud, kui nii võib öelda :D Mõni kutsuks seda rutiiniks või igapäevaeluks ilmselt, aga mulle ei meeldi tavaline ja igav elu väga. Tahaks igasugu asju koguaeg teha ja kuskil käia, seigelda, näha, kogeda. Ilmselgelt muidugi palju asju jääb ka aja/raha puudusesse kinni, mis on kuidagi veider surnud ring - kui on aega, siis pole sellel hetkel raha ja kui on raha, siis pole aega. Ja nii ta siis kulgeb, elades päevast päeva. Hetkel muidugi käib kerge taastumine sellest reisist, sest rahaliselt tekitas ta mulle väikese augu, mis vajastäitmist ja nüüd aastalõpuks saan ilusti normi tagasi selle õnneks :)

Aga nagu kombeks, alustame sealt, kus pooleli jäi. Peale reisi siis kogusin ennast paar päeva ja siis suundusin tööle tagasi - raadio vajab siiski töölisi ka, ei ole ainult arvuti teha seal kõik :D Anyway, kuna reis oli ajule kerge restardi vahepeal teinud, siis tuletasin tasakesi endale asjad uuesti meelde, mida ja kuidas tegema peab ja olingi jälle omas elemendis. Siiani olengi siis tegelikult peamiselt tööle keskendunud ja üritanud oma asju uuesti järje peale saada. Tagasitulles muidugi jagasin kingid ka laiali, mida kellele tõin :)

Keeruline on meenutada muidugi kõike, mis toimunud on selle kahe kuu jooksul, seega peaks ikka vist tihedamini kirjutama :D Seega ilmselt jääb midagi siin mainimata, aga meh, pole hullu. Vahepeal sai ka Tre Raadios tööle hakkamisest 6 aastat täis :) Ma arvan vähemalt, et on 6 aastat, sest isegi parima tahtmise juures ei suuda meenutada, mis aastal täpselt ma otsustasin lambist eetris häält tegema hakata, aga igaljuhul kooli sügisvaheajal see toimus. Rohkem kui 6 kindlasti ei ole, aga võib ka vabalt 5 olla. Igatahes, päris pikk aeg. Ja mõeldes, kust ma alustasin ja kus ma nüüd olen, siis ikka väga õnnelik olen, et siiani olen suutnud vastu pidada ja mitte lõpetada. Järelikult ikka olen õigel alal :) Siis muidugi oli ka Kady sünna Kaius, kuhu tee viis. Õde otsustas ka enda sünnat pidada seal, aga päev varem ja perega, kuhu mind vist ei kutsutud, sest ma olin eetris rahuliku näoga sel ajal, muidu oleks ilmselgelt kellegi ennast asendama leidnud :D Ja nii ma ei saanudki õele sünnaks enda tarkusi jagada, aga järgmisel aastal siis ehk, kui ta minu vanuseks saab.
Ja nii vist oktoober läbi saigi. Ei jõudnud midagi pöörast ega uut korda saata, sest oli vaja elu uuesti käima tõmmata ja asjad korda ajada, mis soiku olid jäänud.
Novembris muidugi otsustasin võtta osa Movember väljakutsest. Ma eriline vuntsifänn ei ole, seega otsustasin, et habet ei aja siis. Peale reisi muidugi pügasin ta talutavamaks, et veel jõuluvanaks päris ei peetaks, aga novembri lõpuks oli sama pikk jälle tagasi. Igatahes, sain vähemalt vastu peetud. Äkki järgmisel aastal suudan vuntsi ka siis lõpuni kasvatada. See muidu point ongi tegelt üldse, kui ma ei eksi :D

Samas tegin ma novembris veel ühe eksperimendi: nimelt ütlesin ma terve nädala peaaegu kõigele "jah". See tähendab, et nendele pakkumistele, mis ei olnud mulle kuidagi kahjulikud. Lihtsalt huvi pärast (olin vaadanud filmi "Yes Man" ja sealt sain siis inspiratsiooni natsa), et mis juhtub. Ausaltöeldes, ma soovitaks KÕIGIL seda teha ja mitte ainult mingi perioodi vältel! Mida rohkem sa elus "jah" ütled, seda enam lahedaid ja uusi asju sa koged! Mulle oli sellest väga suur abi, et selle ette võtsin ja nüüd ütlen tunduvalt rohkem "jah" igasugu pakkumistele. Ja tõepoolest, juhtub paremaid asju tänu sellele. Detailidesse ei hakka siin laskuma, aga soovitan soojalt seda teha. Aga muidugi mõelge enne, kas teatud pakkumised teile kahjulikud pole (kui keegi ikka teile heroiini pakub, siis jookske minema parem). Ja nädala sees joomised pole ka muidugi hea mõte, võib tööl kätte maksta järgmine päev. Seega, rohkem positiivseid kogemusi ja huvitavamat elu, öeldes rohkem "JAH"! Go for it! :)

Veel sai novembris käidud kahel kontserdil - 11. novembril Saku Suurhalli OneRepublicut kuulamas/vaatamas ja 29. novembril Sinilinnus M.O.P. järgi bounce'imas. Mõlemad kontserdid olid väga head. Republicu oma oli muidugi täiesti teistsuguse stiili ja kõige muuga, mida ma tavaliselt kuulan ja fännan, aga kuna oli võimalus tasuta minna, siis loomulikult läksin :) Igaljuhul jäime rahule kõik, täismaja ja jutud, aga kahjuks kontserdi lõppedes ja trolli peale minnes, otsustas üks segane autojuht meie nina all jalakäija sebral alla ajada, mis pani päris karmi põntsu kõigile meile. Siiani on kerge paranoia peal isegi rohelise tulega teed ületada sebral, sest ei tea iial, millal mõni lollakas otsustab eeskirju rikkuda.
Ei näinud selle kohta mingit kajastust ka meedias, seega ei tea, mis täpsemalt juhtus ja kuidas asi lõppes, aga jalg oli vist ikka päris puru kannatajal. Loodetavasti on nüüdseks terve juba. Seega olge liikluses endiselt ettevaatlikud!
M.O.P. aka Mash Out Posse live oli muidugi klass omaette. 100% hip-hop ja tõsine lajatamine! Sinilind on üldse lahe koht, peaks seda tihedamini külastama. Üle pika aja üks kontsert muidugi, mille pilet ma ostsin (tavaliselt kasutan tutvusi muidugi ;) ) ja mille eest ma oleks isegi ilmselt 3x rohkem olnud nõus maksma, sest see oli tõepoolest fantastiline. Super elamus ja samamoodi täismaja. Otsustasime vennaga enne live'i käia vetsus ja suitsul ka käbe ära, et siis saaks rahus nautida, aga muidugi suitsul olles otsustasid nad just lavale minna ja tagasi saali saamine suitsuruumi poolt oli täielikult võimatu. Kuidagi joppas ja sealsamas asuva baari taga olid uksed, kust siis lahke töötaja meid õue lasi ja siis läksime ringiga uuesti saali täiesti taha. Õnneks oli seal piisavalt ruumi, sest saal oli täiesti puupüsti täis ja poleks liikudagi saanud seal massi sees. Aga ega elamus seetõttu väiksem ei olnud! :) Polegi kunagi aru saanud, miks ronitakse sinna kõige suuremasse massi teineteise vastu hõõrduma. Ma pigem naudin kontserti tsipa eemalt, aga suurema liigutamis- ja hingamisruumiga. Live kestis mingi tunnijagu ja siis tulime sealt tulema.
Enne muidugi juhtus ka seal omajagu huvitavaid seiku. Tänaval suitsu tehes küsiti mult vennaga kokaaini niimuuseas näiteks. Ma ei osanud isegi midagi vastata talle, suht tummaks lõi see küsimus :D Mingi vene kutt visati välja, sest ta oli otsustanud, et ta on tippklassi MC ja ronis Criticali set'i ajal lavale ja haaras mikri. Turvad muidugi eemaldasid ta sealt ja toimetasid õue ning pidu jätkus.
Koju jõudsime umbes kella kolme paiku öösel ja siis rääkisime mu juures hommikul poole 7'ni vennaga juttu lihtsalt. Ei teagi, kuidas uni peale ei tikkunud. Igaljuhul, väga väärt elamus ja väga rahul jälle! :)
Novembris täitus veel lisaks 6 kuud karsklust. Endiselt parim otsus, mis teinud olen :)

Detsember jätkus töiselt, sest enne uut aastat tahaks väga palju asju kaelast ära saada, sest uude aastasse ei ole ju hea vanu asju kaasa võtta? Kuskilt nagu on kõrva jäänud selline asi. Ema sünnat sai tähistatud ja üle pika aja siis peaaegu kogu perega koos oldud (Aiki kahjuks oli puudu). Siis 5. detsembril sai käidud komandeeringus ehk siis kandsime raadios Järvakandist pidu üle. Traffic esines ja sain kõigilt autogrammid ka. Mitte endale, sest ma pole suurem fänn neil, aga sõbrannale, kes peab neist vähe rohkem lugu :P (Stig ja Silver käisid päev enne ka Soovikas intekal ja laulsid Für Eliset laivis ka seal muidu.) Peale pidu sai Kaiu mindud, sedakorda sõbra juurde, kus pole ka aastaid käinud. Väga lahe nädalavahetus oli igaljuhul jälle :)

Peale seda produktiivne töönädal jälle. Soovikas käis külas ka Artjom Savitski, kellega siis rääkisime tulevikust, muusikast, tema tegemistest ja paljust muust. Tre Raadio kodukal on võimalik järgi ka kuulata. Ma pole enne Artjomiga kohtunud, aga väga muhe inimene on. Jättis väga sümpaatse mulje :) Ma pole kunagi tundnud ennast väga mugavalt või vajadust artistidega ja avaliku elu tegelastega suhelda ja nö "lipitseda", aga tasapisi selle raadiotööga olen erinevate inimestega suhelnud siis eetris ja eetriväliselt ka natuke ja jätavad alati positiivse ja hea mulje õnneks :) Pole veel ilmselt ülbete artistide otsa sattunud :D Aga siiski edaspidi ei kavatse ka nendega igal võimalusel suhtlema minna kuskil üritusel. Las nad olla, neil ilmselt niigi piisavalt inimesi elavad kuklas ja pole mind sinna lisaks vaja, lihtsalt selleks, et ma teda võibolla tean natuke kuidagi :D Kui juhtume suhtlema, siis muidugi ei põgene ega varja ennast elueest, sest huvitavate inimestega ikka lahe rääkida :)

Nii, ja nüüd tänapäeva tagasi. Praeguseks olen tagasi Rakverest, kus sai 12. detsembril käidud üle pika-pika aja jälle (viimati oligi 2013 oktoobris vist). Tomil oli sünna (kes Toomast ei tea, siis üks mu väga-väga hea sõber) eelmisel nädalavahetusel, aga kuna me siis ei saanud kahjuks minna, siis otsustasime see reede külastada. Lisaks oli muidugi boonus see, et üks väga lahe ja hea bänd esines Rakveres siis just. Kära Kantsis ühesõnaga sai esimest korda ära käidud. Tavaliselt on see hard-rock pubi, aga aegajalt korraldatakse seal ka eriüritusi. Sedakorda siis "Digital Digital" nimeline bänd, kes Eestis esineb väga harva, kuigi on Eesti punt. Teevad live dnb'd ja VÄGA lahedalt! Esimest korda kuulsime-nägime neid 2013 märtsis, kui nad soojendasid Rock Cafe's Example'it ja hakkas meeldima. Aga kuna nad Eestis väga ei esine või siis kuskil väga piiri läheduses, siis oli see super võimalus tabada 2 kärbest ühe hoobiga - Tomi sünnat pidada ja nende live'i näha. Rakverre saime õnneks autoga ja tagasi ka. Live oli tip-top, aga kahjuks oli rahvast väga vähe seal. Muidugi need, kes olid, fännasid ja reivisid suurima rõõmuga. Enne bändi mängis nende üks liikmetest väga super head mussi ka. Breaks, dnb, dubstep jms. Polnud ammu sedasorti peol käinud ja Kära Kants on väga lahe koht, mõnus miljöö ja suht normaalne rahvas tundus ka olevat. Paar erandit muidugi oli, aga ei midagi hullu. Pärast live'i mõtlesime, et läheme Tomi juurde tagasi, sest kell oli juba mingi 3, aga siis jalad viisid rahvast millegipärast Mjau'sse. Nojah, sai siis see asutus ka kaine peaga külastatud lõpuks :D Polnud väga hullu midagi õnneks. Puhtjuhuslikult sain seal Oleg Grossi venna/õe-pojaga tuttavaks suitsuruumis. Tüüp tegeleb mingite CADCAM nimeliste asjadega, mis pidi igaljuhul väga tulutoov ettevõtmine olema. Iseenesest normaalne tüüp, kartsin algul muidugi, et tuleb plõksima vms, aga täitsa sõbralikult ja täiesti lambist hakkas rääkima muga seal, kuna olin üksi. Samas muidugi jättis sellise inimese mulje, kes raha nimel kõigeks valmis, aga eks see oli alkoholist tingitud tal. Oh well, ei kujuta ette, kas enam kunagi samasse ruumi satume, seega las ta olla ja las teeb oma asja edasi :D
Peale Mjau'd siis saime lõpuks Tomi juurde mindud kuidagi. Umbes 6 ehk jõudsime tuppa. Magama saime mingi 8 paiku alles ja 12 sai ärgatud. Seega, 4h und ja siiani üleval miskipärast :D Aga väga lõbus nädalavahetus jälle seljataga ja Tomi on alati hea näha, nagu ka teisi Rakvere homiesi, nagu Joonas ja paar Tomi sõpra veel, kellega olen suhelnud eelnevatel Tomi sünnadel. Lahedad inimesed kõik ja väga hea meel, et olen nendega tutvunud.

Nüüd on aga aeg sealmaal, kus vaja viimased paar nädalat veel pingutada, et enda asjad jonksu saada enne uut aastat, siis saab uuel aastal hakata uusi seiklusi planeerima :) Korraks käis mõte läbi, et tahaks minna Inglismaale uuesti, aga seekord kauemaks kindlasti. London vajab taas-avastamist ja tahaks põhjapoole ka minna, eriti Šotimaale. Kuid see on esialgu plaan ainult ja vaja uurida, kas keegi oleks nõus liituma ja siis midagi kindlamat paika hakkama panema ning raha koguma :) Seega, kes huvitatud, siis võib märku anda. Läheks teeks väikese seikluse sealpool. Õnneks keelega ei tekiks seal raskusi, nagu mujal Euroopas võib juhtuda :D

Selleks korraks igatahes kõik. Kuu lõpus teen ka väikese kokkuvõtte tervest aastast ja ehk panen kirja ka mõned plaanid, mis uuel aastal kindlasti teoks tahan teha :)

Nagu ikka, olge ilusad! :)

No comments:

Post a Comment