Sunday, February 15, 2015

Kaos, paanika ja magamatus.

Howdy!

Facebooki vahendusel olen siin mõned päevad nüüd igasugu postitusi teinud, aga need on siiski vägagi pinnapealsed olnud, et panen nüüd siis väheke detailsemalt kirja, mis kõik juhtunud on sellel ajal.

Eelmisest postitusest on üle kuu möödas küll, aga tegelikult olen sel ajal olnudki rohkem töö lainel ja suht rahulikult võtnud elu. Rutiin, you know. Aga siis 11. veebruari õhtul helistas Siim mulle ja tegi pakkumise, et ma läheksin temaga Lätti kaasa seda Skrillexi üritust seal abistama. Oli tarvis, et inglise keelega vajadusel oleksin abiks, sest Siimul oli vaja loomulikult palju igasugu asju ajada ja kartis, et ta ei jõua kõike seal hallata, seega olin ma kahe käega nõus. Polnud varem Riias käinud ja lisaks väike rutiinist väljapääs kulub kõigile ära. Nii me siis hakkasimegi 12. veebruari hommikul kell 7.30 Riia poole sõitma, et jõuda umbes 11 kohale. Sellist kaost pole ma enne ühegi ürituse korraldamisel näinud, nagu need lätlased seal teinud olid. Siimu sõna kasutades, siis täielik pardak! Ainus asi, mis oli korras, oli asukoht ja see, et Skrillex esineb. Tehnika ja turvameeskond olid tellimata ja nii me siis võtsimegi kogu selle korraldamise üle, mis tegelikult polnud üldse meie teema seal, sest meie kaudu oli ainult Skrillex esinema võetud sinna. Ja sealt siis see kaos alguse saigi. Olin umbes 4 tundi öösel magada saanud ja polnud kõige teravam pliiats olla, aga õnneks sain hakkama sellega, mis mulle ette paisati. Õnneks oli meil Riias ka üks inimene, Anton, kellega koos sai aastal 2012 NERO Eestisse toodud ja ta oli ka ikka TOHUTULT suureks abiks! Nero ajal oli ta suhteliselt abitu ja noor veel, aga nüüd kolme aastaga oli temast saanud vägagi enesekindel ja asjalik inimene ning saime suurema paanika seal kontrolli alla koos. Hoolitsesime selle eest, et Skrillex ja Chris Lorenzo (UK dj/produtsent, kes soojendas Skrillut kogu sellel tuuril) saaks ilusti hotelli paigutatud, soundcheckile toimetatud ja õhtuseks esinemiseks oleks kõik korras. See oli muidugi mulle väga uudne kogemus, sest ma pole eelnevalt väga nende staaride ja esinejatega tegelenud, kuigi olen selles bisnessis olnud nüüdseks 12 aastat :D Olen muidugi suhelnud osadega, aga üldjuhul olen ma nad rahule jätnud ja lasknud neil rahulikult olla. Ei ole tahtnud neid tüüdata, nagu mingi andunud fänniplika.
Igatahes õnnestus mul siis näha Riias Skrillexi soundchecki ning saada aimu, kuidas selline ülemaailmne staar asju paika paneb enda esinemiseks. Juba see proov oli minu silmis plahvatuslikku energiat täis ja tõmbas tasapisi selle ülemeeliku tuju sisse, et oleks hakanud peaaegu sealsamas skankima täiega :D

Peokoht oli ka väga sellise asjakohase interjööriga, mis sobis sedasorti peoga ideaalselt. Lätis oli see üritus natukene teistsuguse suunitlusega, kui Eestis muidugi, sest Lätis polnud peol vanusepiirangut ja kestis 19.00-01.00 äkki? Võis ka olla südaööni, täpselt ei teagi, aga mäletan nagu, et oli kella üheni, sest Skrillex mängis seal ka pikemalt kui plaanitud. Käisime vahepeal Siimuga talle backstage'i jooke toomas (Grey Goose vodka ja mingi tequila, mõlemat 2x700ml). Kutile ikka meeldib pidutseda, aga noor ka teine veel, sai alles 26. Igatahes, käisime siis korraks peol ka, aga enne Skrillexi esinemist. Panime joogid talle lauale backstage'i ja tegime tiiru saalis ka. Kohalik DJ mängis ka väga head mussi, mul pea nõksus automaatselt kaasa koguaeg. Oleks tegelikult suurima heameelega terve peo seal ära veetnud, aga kogu see tuuseldamine ja magamatus tegid oma töö mu puhul. Nagu mainisin, siis seal polnud vanusepiirangut ja väga palju nägin selliseid 10-14-aastaseid lapsi, koos oma vanematega. Ma ei oska öelda, mis olekus nad kontserti lõpuks olid, aga ma eeldan, et vägagi rahul :D Lätis oli igatahes täismaja, nagu lõpuks öeldi ja Skrillex ise jäi ka muidugi rahule kogu sealse energia ja vastuvõtuga. Ma veetsin õhtu hotellis ja läksin varem natuke magama, sest tahtsin Eesti peo jaoks olla paremas seisus kui Lätis.

Peo algus suhteliselt, kell võis olla mingi 9. Saalis päris palju inimesi ja uksest laekus neid aina juurde.


Järgmisel päeval siis sai varem üles siiski ärgatud, sest enne kümmet sai hommikusööki ja peale seda siis oli vaba aeg. Lebotasin toas niisama ja ootasin, millal Siim tagasi tuleb, kuna ta läks asju ajama ja kogu seda kaost ja paanikat kokku võtma. Ma oleks võinud muidugi vabalt Riia peale kondama minna, aga üksi väga ei viitsinud ekslema minna ja rõve ilm oli ka väljas takkaotsa, seega vahtisin voodis hoopis sarja arvutist :D Tõeline turist ikka. Umbes 13.00 saime siis liikum sealt ja 17.00 olime Tallinnas tagasi ning algas see ootamine, millal õhtu tuleb. Tallinnas oli muidugi kogu kupatus orgunnitud meie endi poolt, mis tähendas seda, et kõik sujus õlitatult ja nii, nagu üks õige üritus peaks olema korraldatud! Mitte keegi meist (mina, Siim, Anton) ei suutnud aru saada, kuidas too Läti korraldaja nii kuradime abitu olla sai, arvestades, et ta on enda elu jooksul väga palju suuri artiste esinema toonud ja ka Eestis korraldanud seda "Tallinn Star Weekend"'i. Mees ei pidavat üldse pinget taluma ja kui midagi keeruliseks läheb, siis hakkab jooma ja tahab üldse kõike canceldada. See muidugi ei tulnud kõne allagi, sest kui Riias oleks cancel pandud, siis oleks ka Tallinnas olnud vsjoo. Seega otsus oli kindel, et Skrillex esineb ja tegime selle ära! Õnneks Siim on selliseid olukordi tohutult palju läbi teinud ja teadis väga täpselt, kuidas käituda ja mida teha. Ma polnud enne seda korraldusepoolt näinud väga niimoodi ja sain nüüd aru, mis stressi all Siim ikka on, kui sellised suurüritused toimuvad. Iga teine inimene hakkaks ilmselt esimesel võimalusel jooma ja lööks käega ja lülitaks telefoni välja igaveseks. Seega, olen väga uhke, et Siim suudab ikka kõik alati lõpuni viia läbi hullumeelsete raskuste ja kõik peolised, kes mingi pisiasja pärast virisevad, ei tea absoluutselt, mis telgitagustes toimub. Nemad muidugi arvavad, et nad suudaks paremini kõike korraldada, aga ilmselt esimese 10 minutiga oleks neid kuul koos täielikult ja vegeteeriks kuskil nurgas looteasendis. Tõsiselt. Mul kiilus kohati juba kõrvalt kuulates-vaadates aju kinni, sest ma ei ole sellist tööd kunagi teinud ja ei teadnud ka, kuidas see välja näeb tegelikult. Aga nüüd ma mõistan.

Chris Lorenzo. Väga chill tüüp ja mängib/produb head mussi!
Igatahes, Eesti siis. Ootasin pikisilmi, kuna Riias ma esinemist ei näinud (pooleldi, kuna olin laip ja pooleldi, kuna tahtsin tegelt koos homiedega esimest korda koos Skrillexi esinemist näha) ja 100% jäin rahule! Keegi kirjutas Facebookis ürituse seinale pärast pidu, et heli oli liiga vähe siiski, aga see tüüp on vist peast loll või kurt. Oleks heli rohkem olnud, siis oleks raudselt kiirabi kohal olnud seal, sest massis oli juba oht, et keegi kukub kokku ja esiridade inimesed oleks siis raudselt ilma kõrvakaitseta saanud kahjustusi kuulmisele. See ei olnud meie eesmärk, seega rohkem ei ole alati parem. Kõike tuleb siiski mõistuse piires võtta. Igatahes tegi Skrillex Tallinnas väga võimsa esinemise ja terve seti aja ma lihtsalt reivisin! Ma pole kunagi ennast nii elavalt tundnud ühelgi peol. Tõepoolest oli see midagi täiesti enneolematut ja tõsiselt kahju nendest, kes mingil põhusel tulla ei saanud. Loodetavasti suudame ta muidugi tulevikus uuesti Eestisse esinema saada, niiet äkki järgmisel korral siis ;)
Nii lähedalt esinemist näha on muidugi tööalane privileeg :)


Pärast Skrillexi set'i (mis kestis 30 minutit kauem, kui plaanitud) kuulasin veel Planeedi ja WhiteBwoy ka ära ning skankisin, kuniks energiat jätkus ja siis peale nelja otsustasime Toomasega minu juurde liikuda magama. Toomas sai muidugi kõikidele enda piltidele autogrammid ka, mida ta ei osanud üldse lootagi! Ja siis poolel teel minu juurde helistas Siim, et uurida, kas võiks afteka minu juures teha. Jep, Skrillex oleks tulnud minu korterisse! Nagu, WHAAAAAT?! Aga mu ratsionaalsem pool siis uuris, palju inimesi on. 30 inimest! Lisaks veel helitehnika, et mussi mängida. Kell 5 hommikul. Ma oleks olnud ilmselt maailma õnnelikum inimene, kui ma oleks jah öelnud, aga kaine mõistus õnneks suutis võitu saada, sest vastasel juhul oleks mulle 100% politsei kutsutud ja oleksin ilmselt kodutuks ka jäänud :D Seega, ütlesin pakkumise üles. Koju jõudes olin valmis magama minema, aga Siim helistas uuesti, et kas 15 inimest ja helitehnikata võiks? Sellega olin ma nõus. 15 inimest oleks ma veel suutnud kuidagi ära mahutada enda juurde. Aga kahjuks/õnneks see ei saanud siiski teoks, sest otsus, et hotellis korraldada see on mõistlikum, siis ei pea pärast hotelli kõndima kui uni tuleb neil. Lihtsam kõigile. Aga siis sain hoopis kutse, et tuleksin ka hotelli. No ilmselgelt oleks ma pidanud olema totaalne idioot, kui sellise pakkumise ära ütlen :D Nii me siis läksimegi Toomasega sinna hotelli juurde (esimese korraga muidugi vale juurde) ning siis maandusime Antoni toas. Toomas oli nii hämmingus, et ta ei saanud selle aja jooksul vist ühtegi sõna suust välja :D Chillisime siis seal hotellitoas, telefonist tuli mingi biit, Skrillex räppis (!!!) freestyle'is seal ja uuriti, et mida Poolast oodata on. Rääkisime natsa, mida Poola endast kujutab. Skrillex pakkus õlut meile. Toomas võttis vastu, ma jäin endale kindlaks ilmselgelt ja Skrillu andis high-five ja ütles, et "Respect, man!" Ta oli hiljuti suitsetamise maha jätnud, nagu ütles mulle. Ma endiselt niiiii happy, sest selline võimalus on tõesti üks miljonist, et Skrillexiga näost-näkku niimoodi rääkida ja ühes ruumis viibida.
Freestyle session in action (Y)
That view tho.
19. korrus, mingi Emergency Exit rõdu, kus vist tegelt ei tohtinud olla :D
Paar tundi siis olime seal, kuulasime-rääkisime. Skrillexiga pilti ikka ei saanud :D Olin liiga häbelik, et küsida ja mu telefonikaamera on ka muidugi ülemõistuse crap ja crashib koguaeg. Sain Chrisiga pilti teha (pärast 2 minti jamamist kaameraga, sest Toomase omal oli aku kottis üldse), seega there's that. Muhe tüüp on, kuigi ta Birminghami aktsent läks aina hullemaks, mida rohkem ta purjus oli. Lõpuks oli isegi mul suhteliselt raske aru saada, mida ta rääkis :D
Niipalju sain aru, et ta jäi ka rahule, mis toimus nii Lätis kui Eestis ja et mul olevat õigus olnud, et Eestis on tõesti ütlemata ilusad naised (Riias rääkisin talle, et Eestis on väidetavalt Euroopa kauneimad naised). Selline chill siis toimus 2 päeva seoses Skrillexi esinemistega. Unreal. Ma olen ikka tõsiselt õnnega koos, et niimoodi kõik läks mul.
Sain ka ühe pildi endale, mille Toomas joonistas ja autogramm ka peal, seega epic värk! Aitäh kõigile, kes selle peo nii ägedaks muutsid (Siim, Toomas, Kiti, Avely ja kõik teised, keda ma seal kohtasin). Loodetavasti jäid kõik rahule selle peoga! :)
Art of Toomas Erapart feat. Skrillex' doodle :D
Aga pärast Skrillexit veel pidu ei lõppenud. Reedel ja laupäeval oli siis plaanitud Tre.ee sünnipäeva pidustused Raplas, MadHouse'is. Reedel sain jälle mingi kõva 4h magada ja siis pidin 3h enne pidu saadet tegema veel ka ning siis otse Raplasse peost ülekannet tegema. Reedene pidu oli natuke rahulikum. Sai torti, mõnusat mussi (Linden droppis päris ässasi biite) ja niisama chilli ja pulli. Hommikul umbes pool 7 sain koju magama ning laupäeval ärkasin alles kuskil kolme paiku päeval, sest 3 päeva magamatust andis ikka korralikult tunda. Ma oleks ilmselt julgelt kaheksani ka maganud, aga korraks ärkasin üles ja siis enam magama ei julgenud jääda, kuna pidin kuueks jälle eetris olema. Loomulikult ei puudunud kaos ja paanika, sest keegi ei suvatsenud mulle teada anda paljudest asjadest ja tänu sellele on nüüd jälle igasugu nõmedaid olukordi vaja lahendada... Seda kõike oleks saanud vältida kõigest kahe telefonikõnega mulle, aga mis parata, keegi ei mõelnud selle peale, et mind teavitada ja nüüd pole enam midagi teha. Enivei, päästsin, mis päästa andis ja kõik toimis lõpuks siiski, kuigi oleks võinud selline jama olemata olla üldse. Eks siis näis, mis uus nädal toob. Teine päev Raplas oli igaljuhul samamoodi väga lahe. Kaisa (Kitty, kunagine bändikaaslane) kirjutas mulle Soovika ajal, et ta tahaks ka niiväga Raplasse tulla, aga ei tea, kas ja kuidas saab jne. Sai korraldatud igatahes, sest mulle on selline asi kõige lihtsam üldse, tuleb ainult mainida ja saab tehtud. Ma ei tea, miks inimesed kardavad mult midagi küsida. Ma aitan alati heameelega, kui see minu võimuses on :)
Head tordid, nomnom.
Initsiaalidega lausa :)
Läksime siis Kaisadega Raplasse peole. 2 Quick Start esines, Pearu Paulus oli täiesti täis, soovis mikrisse palju õnne MadHouse'ile, kuigi oli Tre.ee sünnipäev ja lõpetuseks vist ütles ka veel "Aitäh, Rakvere!" Vot, selline värk siis :D Pidu ise oli väga hullumeelne, nagu klubi nimele kohane. Täismaja ja isegi mõnda tuttavat nägin seal, kuigi oletasin, et igal teisel sammul komistan mõne vana sõbra/tuttava otsa. Veider, et nii vähe neid nägin seal. Ju siis 14. veebruar olid muud plaanid tehtud juba :)
Pidu oli hea igaljuhul ja sellega sai mu neljapäevane peosaaga ühtlasi ka läbi. Kell 7 hommikul sain voodisse ja ärkasin alles kolme ja nelja vahel. Tänane päev tuleb 100% null-produktiivne, sest pärast sellist trippi, mis neli päeva toimunud on, vajan ma ühte päeva lihtsalt logelemiseks. Ma olen selle ära teeninud vist :D

Ma olen täiesti kurnatud, aga üdini rahul terve selle nädalaga! Väga hullumeelne, aga ma armastan oma tööd!
Olge ilusad! :)

No comments:

Post a Comment