Monday, January 30, 2017

Guess who's back?

Puiaka! ✌

Facebook suutis meenutada, et ma täpselt aasta tagasi kirjutasin Jaapanis postituse ja vaadates siin ringi, siis oli see ka viimane kord, kui kirjutasin... Novot, paras aeg viga parandada.
Veider mõelda, et tervelt aasta juba möödas. 2016 oli nii eeeeeeeepiline, et ei olnud vist meeleski midagi kirja panna. Pärast viimast postitust sai siis Jaapanis edasi oldud tööl kuni 14. märtsini. Peale seda siis algas tripp laevaga Euroopasse. See retk mul Facebookis päris edukalt dokumenteeritud, seega ei hakka siin uuesti kordama. Igatahes oli väga meeleolukas ja vaimselt arendav. Nagu ikka, meeldib mulle oma piire kombata ja no seal sai ikka omajagu hirme likvideeritud.

Igatahes, peale reisi puhkasin kuni juunini ja siis tegin Eestis aasta lõpuni tööd. Taaskord pea ees tundmatusse, sest ega ma varem polnud puidutööga väga palju kokku puutunud, eriti ehitusvaldkonnas. Aga nii ta läks, jälle õppisin ühtteist uut ja ei passinud niisama käed rüpes. Oli küll plaanis sügisel uuesti Jaapanisse minna, aga ju siis pidi seekord nõnda minema, et sinna uuesti ei sattunud. Kahju natuke, aga mis parata, elu läheb edasi 😊 Jõuludeks siis sai ka selle tööga aeg ümber ja seadsin uuesti sihi välismaale. Hing ei ole rahul ühe kohapeal olles, sest reisimis- ja seiklushimu on koguaeg sees kripeldamas. Algselt oli mõttes, et lähen Soome laevaehituse peale. Sai isegi see roheline kaart ära tehtud, mis Soomes kohustuslik töötamiseks. Äkki kulub ära kunagi, 5 aastat kehtib siiski. Samal ajal muidugi mõtlesin, et peaks mingi back-up'i ka leidma, igaksjuhuks. Kõhutunnet olen väga palju kuulama hakanud ja selle ajendil siis kirjutasin sõbrale, kes pikemat aega juba Rootsis tööl olnud. Muidugi oli kerge ärevus ka, sest taaskord selline töö, millest mul pole praktiliselt õrna aimugi. Olen kokku puutunud mingil määral, aga erilist kogemust sel alal pole. Aga küsida võib alati ja novot, juhtuski siis nii, et sõber andis oma ülemusele numbri ja paari päeva jooksul said asjad selgeks räägitud, tööriided ostetud ja padavai lennukiga Rootsi (loomulikult läbi Soome, kus sai 3 tundi tühja tiksutud. No ei ole lennujaamas passimised minu jaoks). Ja siin ma siis nüüd olen. Tegelikult ei tulnud üksi, haarasin ühe Jaapani kolleegist homie ka kaasa, kuna mõlemal oli Eestis suht seisak ja pidime koos Soome ka minema, aga see jäi venima liigselt kahjuks. Igatahes sadasime teisipäeval siis Göteborgi ja sai kohe tööle mindud. Olukorraga tutvuda vaja siiski ja näha, mis tööd üldse tegema hakkame 😀 Igatahes, elektritööd. Õnneks mitte kappide ühendamine, mis algselt vist oli rootslaste soov. Aga kuna me kumbki pole elektritöid elus teinud, siis õnneks saime kaableid vedama hakata. Eks ka see ole omajagu keeruline, sest no ei ole ruumi liigutamisekski kohati, aga üldiselt konti ei murra ja midagi õhku lasta pole võimalik 😄 Naftaplatvormi ehitame muidu.
Säärane elukas. Seal peamiselt eluruumid, aga ka vabaajaveetmise ruumid
ja miskit veel, mida pole jõudnud tähele panna.
Selle projektiga ka juba väga palju kaost muidugi toimunud. Detsembriks pidi valmis saama. Nüüd tahetakse märtsiks, mis ilmselt on ka väga optimistlik lootus. Eks paistab, millal ta siis valmis saab. Kusjuures, teine päev tööl olles, tuli üks kõrgem nina peale lõunat meie juurde ja andis info edasi, et streik. Terve tehas saadeti koju, sest tellija vist hakkas midagi rahadega veiderdama ja ei tahtnud mingit summat ära maksta, mis oli kokku lepitud. Hakkasin mõtlema, et kas ma neetud, et alati läheb miskit kaosesse, kui ma oma jala kuskile tõstan 😂 Aga paar päeva hiljem läks töö edasi ja nüüd siis panen tuimalt jutti kuni märtsi esimese nädalavahetuseni siin. Pühapäevad on muidugi vabad, mil plaanis Göteborgis ringi hulkuda ja vaadata, mida see linn head pakub. Rootsi suuruselt teine linn siiski, peaks ühtteist leidma küll 😊 Väga ilus vanalinn pidi siin olema ja suur botaanikaaed. Adidase poe ka üles otsima kindlasti 😁 Üldiselt on muidu ette nähtud peale igat kolme nädalat tööd kaks nädalat puhkust. Aga kuna ma tahan ajaliselt sättida ennast sünnaks kodukanti (ideaalis muidugi veedaks sünna kuskil palmi all, aga ilmselt siis ma ei julgeks enam Eestisse minnagi, kuna võidakse kurjaks saada), siis ma veebruaris ei puhka, vaid teenin parem raha siin. Märtsis nagunii plaanis ka lõpuks ARK'i minna ja loodetavasti lõpuks oma load ära lõpetada. 

Sisuliselt olen ma taaskord rahul oma eluga. Eestis sai suur kogus otsi kokku tõmmatud ilusti ja otseselt peale pere ja sõprade pole mul Eestis midagi, mis mind sinna tõmbaks. eks proovin seekord oma puhkuste ajal ringi reisida. Göteborgis õnneks ka suur lennujaam ja palju sihtkohti, seega võimalustest puudust ei tohiks tulla. Stockholmi peaks ka mingiaeg minema, sest mu Iisraeli homie kolis ka Rootsi, samuti onutütar õpib seal ja paar Jaapani kolleegi ka sealkandis tööl. Seega Rootsis nii sõpru kui ka pereliikmeid täitsa olemas 😊 

Sai eelmisel nädalal ka natuke ringi sõidetud ja ühe mäe tippu jõutud. 
Panoraamvaade Göteborgile.

Veider kaadervärk, aga vist on tegu päikesekellaga. 
Sinna mäetippu muidugi jõudsime puht juhuslikult, sest me tegelt läksime lähimat sularahaautomaati otsima. See oli meist umbes 30 meetrit eemal, aga me siis kruiisisime tunnikese mööda linna ja käisime nautisime vaadet ja nautisime niisama õhtut.
Esimene nädal on igatahes edukalt üle elatud, viis nädalat veel 😀 Õnneks on meeskond väga lahe ja elamine viisakas, seega ei tohiks hulluks minna siin selle ajaga 😊 Eks ma mingihetk hakkan Facebooki pilte ka postitama, mis teen. Siia ei hakka kõiki panema, keskendun pigem kirjutamisele, sest endiselt käib peast mõte läbi kunagi raamat kirjutada, siis hea harjutada siin 😀

Kes on siinkandis käinud ja oskab soovitada, kus kindlasti käia ja mida teha, siis kõik pakkumised on teretulnud! 😊

Selleks korraks lõpetan, proovin kord nädalas siis kirjutada eelneva nädala muljed ja tegevused 😊
Olge ilusad ja hoidke ennast! 💛

No comments:

Post a Comment