Sunday, February 19, 2017

4 weeks later...

Kelle geniaalne mõte oli siin 6 nädalat jutti olla?!
Eijah, suti siiber on, sorry about that 😀 On with the story...

Tegelikult on siin rotatsioon selline, et oled 3 nädalat tööl ja siis 2 nädalat puhkust. Nüüd mõistan, et üle nelja nädala on juba suhteliselt ekstreemne vaimsele tervisele. Jaapanis olin küll 2 kuud jutti ja ka seal viskas mingilhetkel siibrisse, aga siin on kuidagi teistmoodi. Võib-olla asi selles, et Eesti on nii lähedal ja tean, et tegelikult on mul peale 3. nädalat juba vabalt võimalik koju minna? Aga kuna mul oli plaan algusest peale tehtud nii, et ma saaksin oma sünnipäeval kodus olla, siis ei jää muud üle, kui need 2 nädalat veel ära kanntada. Õnneks tööd tehes lendab aeg suhteliselt kiirelt, aga laupäevad on küll sellised rauast teod magnetil, et no täiesti ulme! Parajalt kaootiline olukord on endiselt tööl, aga siiani edukalt hakkama saanud. Vahepeal pandi mind koos kahe venelasega töötama. Suhtlemine oli algselt küll natuke raskendatud, aga lõpuks läks kõik juba libedamalt ja saime teineteisest aru piisavalt, et töö tehtud saaks. Ühtteist uut ka jõudnud sellel alal juurde õppida, mitte ainult tuima kaabli sikutamist. Füüsiliselt on töö muidugi täitsa hea, rohkem liigutamist kui isoltatsiooni alal, kus ainult istusid peamiselt ja nikerdasid. Jalad saavad head trenni, kuna otsustasti lift minema viia ja pidevalt vaja esimeselt kuuendale korrusele kõndida ja mitu korda päevas üles-alla niimoodi. 8000+ sammu päevas on suht tavaline nähtus. Igatahes tööalaselt eriti midagi tarka rohkem polegi öelda. Kaaluti ka seda kobakat laupäeval ja sel ajal oli paar tundi vaba aega. Käisime vahepeal siis poes ja kirbukas. Sain oma draakoni kogusse ka Rootsi esindaja 😊 Ostsin ka ühe märkmiku A5 suuruses, kuhu plaanin tasapisi loomingulisust hakata tootma (joonistama, kirjutama jms). Ammu sellele mõelnud, nüüd siis äkki lõpuks alustan ka.

Ühel pühapäeval sai siin ka natuke ringi sõidetud. Käisime Ullaredis (Göteborgist umbes 80-90 km lõunapoole), kus asub väidetavalt Lõuna-Rootsi suurim kaubanduskeskus. Sa sade, kus seal oli ikka asju ja hinnad olid ka ikka utoopiliselt soodsad. Midagi eriti ei ostnud tol korral, aga tulevikus kindlasti leiab sealt nii mõndagi vajalikku ja häid kinke ka, mida kaasa tuua. Loodetavasti jõuan enne Eestisse tulekut sealt läbi veel. Loodus on ilus, tahaks isegi rohkem ringi liikuda ja näha ja avastada, aga no pole seda vaba aega kahjuks. Pühapäevad on ainult vabad ja see päev ka tavaliselt nii väsinud või nii halb ilm olnud, et ei liigugi diivanilt kaugemale eriti. Göteborgis pole ma praktiliselt kuskile veel jõudnud minna. Lennukimuuseum on siinsamas lähedal, kuhu on plaanis minna. Vanalinn pidi siin ka väga ilus ja võimas olema, seega see on ka kindlasti nimekirjas. Kevadel pidi siin üldse väga ilus olema, seega kui peale puhkust tagasi tulen, siis on ehk rohkem motivatsiooni, et väljas jõlkuda päikese käes ja soojas.

Nagu näha, siis eriti palju huvitavat toimumas pole, millest kirjutada. Isegi pilte pole eriti teinud, mida jagada siin. Eestisse tahaks, ühtteist vaja korda ajad ja inimesi näha. Eks siis 8'ndal märtsil jõuan Eestisse kaheks nädalaks ja siis edasi vaatab edasi, kui tihti koju satun. Endiselt on mul unistus, et igal puhkusel kuskile uude kohta lennata puhkama. Tõsisemalt selle käsile võtma, kasvõi üksi reisile minema siis. Täitsa huvitav võib isegi olla, siis saab kõike vastavalt enda soovidele teha.

Mis siin ikka tühjast kohast sõnu välja võluda. Eks kirjutan varsti loodetavasti rohkem ja vähe huvitavamat juttu 😀

Toodles!

No comments:

Post a Comment