Wednesday, July 23, 2014

Saaremaa Rannapidu 2014

Ahhoi!

Ma vaatan, et mu postitused muutuvad aina tihedamaks, mis on märk sellest, et mu elus toimub asju. See on hea ilmselt? :)  Aga noh, suvel toimub alati midagi ja arvestades, et mul on igal kuul nädalane puhkus ka, siis üritan neid sisustada endale meeldivate tegevustega. Eelmine kord oli mul aktiivne puhkus ja käisin matkamas. Seekord on teisiti ja puhkan ka reaalselt. Aga jätkame sealt, kus eelmine postitus lõppes.

Sain kolitud, mis on minu jaoks juba täiesti tavaline nähtus ja harjunud juba sellega. Õnneks olen ma nomaad olnud, mis tähendab seda, et mul ei ole tohutult palju asju, mida peab transportima. Põhimõtteliselt oleks saanud ühe korraga kõik asjad ära veetud ja poleks olnud vaja mingit kaubikut. Piisas ema Citroen C4'st ja sain kõik veetud ilusti, aga ma tegin siiski 2 otsa, sest Koopas oli vaja veel nats aega chillida tol ajal. Igatahes nüüd olen ametlikult Südalinna elanik (sisse ka Kesklinna kirjutatud ja puha).  Korter on lihtsalt ülimalt fantastilise koha peal, kõik on praktiliselt käe-jala juures, mis vaja :) Korter ise on ka korralik ja suur (3-toaline, millest kahjuks 1 tuba on elamiskõlbmatu, aga see ei häiri mind. Paras selline kolikamber või töötuba), aga vajab mingil-määral kõpitsemist. See on mul nagunii plaanis, et teha see omanäoliseks ja koduseks, seega probleemi ei ole. Vaja ainult eelnevalt omanikuga asjad kokku leppida, sest omast rahast on pointless seda korda ja ilusaks teha, nagu paljud teavad. Tegevust jagub igatahes. Plaan on sinna siis pikaks ajaks paikseks jääda, sest seda korterit küll käest lasta ei tahaks. Ilge tahtmine on muidugi see ära osta üldse, aga ma ei julge mõelda, mis selle hind oleks. Omanik on natsa veider, nagu olen aru saanud ja elab Norras ning kõik käib läbi maakleri, kes on üldse omaette nähtus. Igatahes loodan, et omanik ei otsusta ühel hetkel nüüd seda maha müüa, sest mul on tõsiselt siiber kolimisest jälle... Lubasin pilte ka, aga ma ei ole veel jõudnud neid teha. Eelmine kolmapäev sain võtmed ja reede hommikul põrutasin juba Saaremaale, seega pole mahti väga olnud. Küll nad tulevad ka millalgi :)

Aga Saaremaast rääkides, siis hakkame uljalt pihta, sest see on põhjus, miks ma praegu üldse kirjutan siin: Saaremaa Rannapidu 2014 ja käesolev puhkus! Reedel algas siis puhkus ja läksin hommikul sõbranna Avely juurde, kust siis sai meie teekond alguse. Mina, Raivo, Avely, Annika ja Jana olime siis tripikaaslased. Jana oli minu jaoks uus inimene, aga väga ruttu sai omaks. Meil oli praamipilet bronnitud 15.15 ja liikuma saime peale 12'st, seega tundus, et jõuame napilt, sest vahepeal oli ju peatusi ka vaja teha. Lisaks oli meil kolonni ees Politsei buss ja keegi ei julgenud väga mööda sõita, aga nad paarutasin ise ka paraja hooga ja tegid seal imemanöövreid, mis pakkus kõigile ilmselt palju nalja. Tuli välja, et jõudsime hoopis varem ja tõmbasime tuimalt eelisjärjekorras varasemale praamile.
Saaremaa Rannapidu hakkas igalpool silma :)

Kohustuslik pilt sihtpunktist :D
Muhus praamilt maha sõites, ootas meid ees Politsei kontroll. Väga palju võeti rajalt maha, et puhuma panna ja mõned autod käidi ka koeraga üle. Meil õnneks muidugi sellist muret ei olnud, et oleks pidanud millegi pärast kartma ja viskasime seal kildu konstaabli ees :D Edasi tõmbasime ühegi peatuseta Kuressaarde poodi. Seal veel viimased tankimised vajalike asjade suhtes (loe: joogid) ja siis juba Möndjalga. Ohjuuuuuuudas, kus oli alles autosi! Meil joppas, et varem kämpa kinni oli pandud, sest nagu aru sain, siis telkijaid väga ei lastud autodega alale enam ja lõpuks ei saanud ka kämpadeomanikud autoga sisse, sest liiga palju oli juba autosid seal. Paljud kindlasti nurisesid, aga tegelikult oli see põhjusega niimoodi. Esiteks sellepärast, et vältida edasi-tagasi voorimist autodega kämpade ja telkla-alal, mis seaks ohtu paljud jalakäijad ja tekitaks palju peavalu turvadele. Teiseks, et mitte üles künda kogu seda maaala! Seega, ei ole mõtet viriseda, et ei saanud kohe mugavalt paika ennast seada, sest vastasel juhul võib juhtuda, et enam ei lubatagi seal midagi korraldada. Ja arvestades, et kohal käis umbes 6000 inimest, siis kuhu oleks kõik need autod mahtunud? :D Mingit Europarki oleks sinna hoopis vaja olnud, aga selleks peaks suure ala metsa maha võtma kuskilt, mis ei meeldiks kellelegi. Järgmiseks aastaks soovitus: Tulge suurema seltskonnaga ja suurema bussiga, et vältida liigselt autosid või tulge varem kohale. Või näidake suuremat huvi üles peobusside suhtes, et oleks meil mõttekas panna käima mitu erinevat liini ;)
Heidi ja Triin. Vanad koolikaaslased Juurust :)
Kaldusin jälle teemast kõrvale, aga jätkame siis Rannapeoga. Jõudsime umbes 4-5 kohale ja pakkisime ennast lahti. Vesikas käima kohe, joogid said lahti krutitud, sest keegi ei kavatsenud 2 päeva sealt kuskile sõita ja läks käima! Ma muidugi olin kaine. Alkoholivaba õlu on hetkel veel pahe mul, millest üritan ka lähiajal loobuda, sest kasutu rahasöödik on ta ikka, aga sellise ilmaga oli õllelaadne toode igati õigustatud. Ma pole paremat rannapeo ilma enne kogenud. Päike paistis koguaeg, vihma ei tulnud kübetki, ei olnud ülemõistuse palav - kõik oli ideaalne! Inimesed olid ka tänu sellele lõbusamad ja positiivsemas meeleolus, mis aitas kaasa selle ürituse kordaminekule. Meil oli kohapeal ka välistuudio olemas ja sai vahepeal seal juttugi aetud, aga peamiselt olin ma siiski puhkusel ja nautisin festarit :) Loomulikult on Rannapidu ka võimalus kohata inimesi, keda pikka aega näinud pole ja seda ka seekord. Vanu sõpru-tuttavaid oli ikka väga palju kohal ja tervitused ka kõigile veelkord, kellega pikalt kahjuks rääkida ei jõudnud ja keda kahjuks üldse ei kohanud. Aga keda nägin, siis teadke, et teid oli VÄGA tore näha! :)
Tom, kellel alati näpud püsti ja siin eriti diivalik poos :D
Salat, mis oli plahvatamise äärel :D
Esimese päeva vaade välistuudiost.

Selfie ka Raunce'iga.
Esimesel päeval ootasin ma muidugi kõige rohkem Metsakutsu esinemist ja ilmselgelt ei pettunud selles. Näha oli, et ta ise oli ka täielikus eufoorias kogu sellest energiast ja positiivsusest, mida publik talle pakkus ning tänu sellele oli see live igati võimas. Aunapiga sai kõvasti kaasa elatud, sest räpp on meie jaoks sitaks lahe endiselt :)Vesika paus.


SIGMA. Massi ei mahtunud väga pildistama,
sest rahvast oli palju :)
Peale Kutsut tegime kämpa juures väikse chillipausi, kuni tuli Termikas lavale. Minu jaoks kolmas esinemine neilt ja endiselt hea. Raivo oli õnnega koos ja sai autogrammidega uue plaadi ka Jaagupilt otse, sest Taavi (kitarrist) ju omaküla mees põhimõtteliselt meil :D Peale Termikat tuli esimese päeva peaesineja SIGMA lavale. SIGMA set oli väga võimas. Sai kuuldud nii uusi kui ka mulle teada lugusi ja mitte ainult nende enda repertuaarist. Bass väristas JÕHKRALT ja korraks lõi kahjuks isegi mingi tehnika rivist välja. Kaasnes mõneminutiline parandamine, aga ega see kedagi ei häirinud otseselt õnneks :) Sutsu pärast oli kõik jälle tip-top ja reiv jätkus täies hoos :) Avastasin, et mu kaks sugulast (Piia ja Paula, noorimad onutütred) on ka parajad bassipead ja reivisid VIP alas täie raha eest :) SIGMALE igatahes läks enamus mu häälest ja lõpuks oli see päris kähe. Esimene päev lõppeski siis ja olin omadega täitsa läbi juba. Kämpasse jõudes viskasin pikali ära peaaegu kohe ja hakkasin ootama, mida järgmine päev mulle toob. Unes nägin, et Silk keeras mu riided tuksi kui pesu pesi mingil veidral põhjusel. Unenäod on endiselt mul lambikad :D
VIP chill ala :)
--------------

Teine päev algas muidugi varajase ärkamisega, sest seal on võimatu pool päeva maha magada. Ja muidugi loodus ka kutsus :D Mingi kõva 5 tundi sain magada öösel, aga energiat oli omajagu, sest polnud pohmakat :) See on siiani mul peale pidu üllatuseks, et nii värske ja hea on olla :D Tegin ennast igatahes korda, nosisin küpsist, avasin õllelaadse toote, sest juba hommikul oli fantast ilm ja läksin chillima ümberringi aladele. Pikalt tuuseldada ei viitsinud, sest kõik paistsid alles toibuvat ja mõni läks alles magama, seega suundusin kämpasse tagasi, kus ka elu hakkas käima.
Raivo oma lemmikjoogiga hommikul vara.
"5 viina" ja "Hakkame jooma ka vä?" on ajju söövitatud :D
Hommikusöök Raunce'i ja Tomiga, aga Raunce sai ainsana süüa, sest me jäime hiljaks :D
Hakati vaikselt plaanima, mida teha enne väravate avamist ja lõpuks otsustati ilmselgelt randa minna. Vesi oli kõige soojem just Mändjalas, aga seal läks ikka kaua aega, kuni veetase oli ujumiseks piisavalt kõrge. Aga ujutud sai ja päevitatud sai ka. Ära ei põlenudki, see on positiivne :D Rannas oli ka üks üpris purjus noormees, kes magas nägupidi liivas ja ümber pöörates oli terve nägu liiva täis. Sõbrad naersid, sest tegelt oli temaga kõik korras ja elu ohus ei olnud. Muidugi see lõõmav päike talle head ei teinud, seega aeti ta lõpuks ikka üles ja talitati vee juurde, et ta ennast puhtaks saaks teha.
"Mu nägu on liivane, kuid ma naeran ikka veel..." :D
Pärast randa mindi kämpa juurde tagasi chillima. See oli meil täpselt Staabihoone kõrval ja festariväravatele väga lähedal, seega sinna sattus väga palju tuttavaid aegajalt. Aunap oli ka meiega seal enamuse ajast, sest Kady oli tööl kohapeal ja tal ka seltsi vaja ju :D Õnneks muidugi kõik vanad sõbrad-tuttavad ka omavahel, seega nalja ja napsu jagus kõigile :) Meie kämpa oligi põhiline kogunemiskoht, kus käidi esinejate vahel kurku kastmas ja üksi jäädes teisi otsimas. Neljast avati väravad, aga meist keegi minu teada platsile ei läinud. Ikka tiksuti kämpa juures. Ma käisin paariks tunniks eetris ka vahepeal juttu ajamas. Ühel hetkel läks U?PANDA lavale ja tal oli ka väike show plaanitud. Kes ei tea, siis tal oli päris suur ja võimas habe. Rõhk sõnal "OLI" - nimelt lasi ta selle oma set'i ajal otse publiku ees maha ajada :D Mul telefonis video ka sellest ja poetan ühel hetkel Youtube'i ka, kui ma normaalse neti piirkonda saan. Igatahes sai ka see nähtud ja see inspireeris mind oma habet edasi kasvatama :D Muidugi olen palju komplimente saanud selle kohta, et habe sobib mulle ja kõik jutud, seega ei kavatse nagunii niipea seda maha ajada. Las kasvab teine, polegi kunagi täishabet olnud mul, seega jälle midagi uut mu jaoks sellel aastal :) Enam pole ta selline blond nässakas ka õnneks :D Anyway, peale eetrit käisime käbe söömas ka, sest ma avastasin, et ma polnud kahe päeva jooksul peale küpsiste ja nadinunnadi midagi korralikku söönud. Sai siis ka kolleegidega Pärnust lähemalt tutvust tehtud :) Tervitused ka Ivole ja Hele-Kaile siinkohal, kes on lahedad inimesed ja kellega sai nalja :) Ilmselgelt kohtume veel. Ja oligi kell juba peagi kümme saamas, mis tähendas seda, et minu jaoks teine oodatuim artist oli lavale astumas - SUUR PAPA, madafaka! :) Eelmisel aastal esines ta Rannapeol esimest korda, aga siis oli ta alles uus nähtus Eestis ja publik ei osanud väga reageerida tol ajal. Aga tänavu oli olukord ikka täiesti ülemõistuse EPIC! Kogu see esinemine ja vibe oli lihtsalt NII HULL! Mees lihtsalt domineeris kogu selle lava ja publiku üle. Ma isegi ei tea, mitutuhat inimest sel hetkel kaasa elas, aga tundus, et pool kogu külastajate arvust oli lava ees. Kisa ja kätemeri oli võimas igatahes. Mul oli koguaeg tibutagi seljas, sest Papa on minu jaoks parimate Eesti räpparite seas suht kõrgel kohal. Temaga muidugi tahtsin ma ainsana pilti ka teha artistidest (Kutsuga oleks ka tahtnud, aga ma ei teagi, miks ei teinud) ja tegime siis Aunapiga "fännipildi" ka koos. Räpparite värk noh :) Ühe video filmisin ka laivi ajal, mis on mu FB seinal või siin https://www.youtube.com/watch?v=aDLt575tb7I :)
Aunap reivis selle näpu ikka puhta sodiks :D

Suur Papa & Metsakutsu - Zonda

Grammilinna tibutagi :D
Trafficu ajal olime jälle kämpa juures jalga puhkamas ja kurku kastmas, enne kui Põhja-Tallinn lavale astus. PTLN laivi olen ka mitmeid kordi näha, aga kunagi pole see õnnestunud täielikult. Seekord siis nägin algusest lõpuni ja ilmselt nende kõige võimsamat esinemist ka veel, mida nad lubasid ja ka täitsid :) Publiku seast kutsuti 2 neidu ka lavale otse laulma "Lähen ja tulen" refrääni, mis oli ilmselt neile päris suur elamus ja kogemus. Lisaks veel 2 väikest tüdrukut, kes tahtsid Mändjala Jaanitulel PTLN'at väga näha, aga kus nad ei saanud kahjuks esineda. Nemad siis said laulda "Meil on aega veel" refrääni ja nunnumeeter lõi kogu publikul ilmselt lakke :D Üks lugu koos Metsakutsuga, "Probleem", kruttis isegi minu jaoks kapitaalselt ära. Lisaks PTLN oma kuttidele, lendas lavale veel Kutsu koos Big Moraga ja Suur Papa ja esitasid sellise asja, et mul jäi karp lihtsalt lahti! VÕIMAS! Samamoodi on video olemas telefonis ja varsti ka Youtube'is :) Ühesõnaga, Põhja-Tallinna live oli võimas ja igati korda läinud. Ilutulestik oli ka lõpus :P
Fireworks n stuff.
Edasi tuli FAUL, teise päeva peaesineja. House pole kunagi minu teema olnud ja ma käisin vahepeal kämpa juures jalga puhkamas jälle. Aunap läks ühe paiku ka minema, seega mõtlesin üldse, mis edasi teha. Siis otsustasin, et lähen tsekin VIP-alasse tagasi, et kus teised kõik on. Tom reivis FAUL'i järgi täiega ja oli omas elemendis. Seal avastasin siis Märt Rannamäe, keda polnud ka väga pikka aega näinud ning ajasime maast ja ilmast juttu, nagu vanad homied ikka. Spire ja Influenza lõpetasid õhtu, aga ma olin selleks ajaks juba omadega täitsa läbi ning otsustasime Avelyga kämpa juurde tagasi minna. Teepeal kohtasin ka ühte sõbrannat, keda ma teadsin, et on kohal, aga polnud seni näinud veel. Tsau, Kaisa! :) Tore oli sind näha, aga kahju, et pikalt jutustada ei jõudnud. Ühel päeval võtan ühendust, ausõna ja siis räägime pikemalt :) Igatahes, tiksusime natsa veel üleval ja ajasime juttu mõne inimesega kämpa juures ja siis magama ära. Järgmine päev oli ju vaja tagasi sõita suht vara...
Ma isegi ei tea, kui aus olla...
Mingi vend chillis hobusemaskiga hommikul.
Igast veidraid kostüüme võis kohata :D


Tom-Tom :)Huvitav, kui alkovabat kõrrega juua, kas
siis hakkab lõpuks pähe ka? :D

Tsau, Kalli ja Anne-Ly! :) Hüpake ka järgmine kord! :D------------
Tagasisõit oli muidugi ooper omaette :D Esiteks polnud Raivo veel kaineks saanud, et rooli istuda. Ma siis ajasid Staabimajas seni asju korda, kuni teised oma asju pakkisid ja ärkasid tasapisi. Rääkisin veel Märdiga juttu, kes polnud muidugi magama läinudki, nagu tal kombeks on. Turvadega sai ka räägitud, et kuidas neil töö sujus jne. Kõik tundusid üpris rahul olevat kõigega, sest korraldus ja koostöö erinevate gruppide vahel oli väga ladus ja kiire ning probleemid lahendati suht eos juba. Pakkisime oma kodinad siis igatahes bussi ja panime Kuressaare poole minema, et midagi süüa kähku enne praami. 

Rimi parkla töökoda :D
Scrat ka kuskil võõras autos :D
Eelmisel päeval juhtus korra selline asi, et mootor kuumenes üle bussil ja ei osanud arvata, et see saab edaspidi probleemiks olema. Aga noh, sai probleemiks. Jahutussüsteem lasi läbi kuskilt ja me ei suutnud kuidagi tuvastada, kust läbi lasi algselt. Aga aeg peksis selga ja me siis üritasime Orissaare poole liikuda. Pausidega muidugi, sest väga ruttu hakkas mootor üle jälle kuumenema. Vesi sai meil otsa väga ruttu, mida sinna paaki valada ja vaatasime kaardilt, kus asub lähim veekogu (saarel olles suht irooniline, aga me olime muidugi keset saart ka :D ). Leidsime ühe jõe ja seal siis täitsime kõik tühjad pudelid ja anumad veega, et hoopealt siis juurde koguaeg valada. Niimoodi saime igatahes Orissaarde ja hakkasime asja uurima, mis viga täpsemalt, sest teepeal ei olnud võimalik. Lõpuks saime ka veale jälile ja siis sai olukord ka lahenduse (detailidesse ei hakka laskuma, sest ma pole mehaanik ja ei tea isegi, mis täpsemalt viga oli. Igatahes mingi voolik oli katki ja sealt lendas vett välja koguaeg survega :D) Raivo sai igatahes väga õliseks, aga parandas ära. Sealt siis suundusid nad lõpuks praami peale, paaritunnise hilinemisega ja ma jäin Orissaarde oma puhkust nautima Kady, Aunapi ja emaga. Praegu olen ka siin ja päris palju on ka juhtunud, seega ma arvan, et jätan selle järgmiseks korraks. Reedel äkki õnnestub siis kirjutada, mida neli päeva siin teinud olen ja kus käinud jms :)Meie pundi käepaelad. 1 VIP on puudu, aga Jana rebis endalt juba ära selle varem, seega minu oma siis asendab seda ja lisaks mu korraldaja käepael ka, mis oleks mulle kõik uksed avanud, kui ma oleks tahtnud :P Aga ei viitsinud seda kurjalt ära kasutada :)

 Praeguseks siis lõpetan oma Rannapeo memuaaride kirjutamise. Lühidalt: ma jäin sellega rohkem kui rahule ja selle aasta üks parimaid elamusi ja parimaid Rannapidusi kindlasti! Kainena on ikka täiesti teine tera sellisel festaril olla, sest ei juhtu seda, et midagi maha magad tänu alkole (mis oli eelmise aasta katastroof mul) ja ei teki ka liigseid probleeme. Raha muidugi jääb ka rohkem alles :) Tänud veelkord ka kogu meie pundile, kes seal koos chillisid ja tänu kellele tekkisid head mälestused: Raivo, Avely, Annika, Jana, Aunap, Tom, Mari, Kevin, Silk, Argo, Krissu, Joan, Raunce jpt! Ja loomulikult suured tänud ja kiitused korraldustiimile, kes kogu seda kaadervärki sujuvalt ja ladusalt käimas hoidsid! Kohtume Saaremaa Rannapidu 2015! :)

Olge ilusad! :)

No comments:

Post a Comment